“JĀNIS BUKUMS” publicē jaunu dziesmu “Ziemeļu dievi” no topošā albuma “Neuzvarētais”

“JĀNIS BUKUMS” publicē jaunu dziesmu “Ziemeļu dievi” no topošā albuma “Neuzvarētais”

“Ziemeļu dievi” ir otrais singls no rokmūzikas apvienības “JĀNIS BUKUMS” topošā trešā albuma “Neuzvarētais”, kas tiks publicēts 2018. gada maijā. Dziesma uzmanīgākiem TV skatītājiem jau ir pazīstama kā šobrīd plašu rezonansi izraisījušā sociālā TV projekta “Caur ērkšķiem uz...” tituldziesma. Grupas līderis Jānis Bukums ir šī raidījuma vadītājs. Sadarbībā ar producentu apvienību “Jump Studio” un televīzijas kanālu “STV Pirmā” skatītājiem tiek piedāvāta arī dziesmas video vizualizācija.

Par grupas JĀNIS BUKUMS nosaukumu

Medijos, sociālo tīklu paziņojumos, afišās bieži redzam, ka mūsu grupas nosaukums nav pareizs. Redzēti tādi varianti kā "Jānis Bukums band", "Jānis Bukums ar grupu", "Jānis Bukums un grupa", u.c.

Precizējam un paskaidrojam: mūsu grupas nosaukums ir JĀNIS BUKUMS - visi lielie burti.

Ar to jāsaprot pašreiz esošo piecu mūziķu apvienība, ko dibinājis rokmūziķis Jānis Bukums. Tāpēc turpmāk, pieminot grupu, lūdzam lietot pareizo grupas nosaukuma rakstību:

Grupa JĀNIS BUKUMS.

Grupas "JĀNIS BUKUMS" jaunais albums "Firerain" angļu valodā jau šo piektdien, 25.11.16., nokļūs klausītāju rokās visā plašajā pasaulē!

Salīdzinoši nesen medijus pāršalca ziņa par grupas "JĀNIS BUKUMS" noslēgto līgumu ar Vācijas mūzikas ierakstu kompāniju "7US/7HARD" par albuma "Firerain" izdošanu visā pasaulē CD un digitālā formātā. "Ugunslietus" angļu mēlē pāri klausītāju galvām līs jau šo piektdien.

Šī albuma versija nebūs pieejama tirdzniecībā Baltijas valstīs, taču pavisam ekskluzīva "limited edition" partija jau ir sasniegusi Latviju, un klausītāji to iegūt savā īpašumā varēs tikai mūzikas veikalā "Randoms" un trijos īpašos pasākumos:

·      25. novembrī - klubā "Jelgavas Krekli" (Jelgava),

·      30. novembrī plkst. 17:00, Rīgā, mūzikas ierakstu veikalā "Randoms" - albuma "Firerain" atvēršanas svētki - "JĀNIS BUKUMS" akustiskais koncerts, kura laikā būs iespējams iegūt savā īpašumā jauno CD ar grupas dalībnieku autogrāfiem. Uz pasākumu tiek laipni aicināti mediju pārstāvji, interesenti, fani un visi grupas atbalstītāji,

·      Savukārt 9. decembrī - pasākumu triloģijas noslēgums - Latvijas rokmūzikas šūpulī Liepājā, klubā "Fontaine Palace".

JĀNIS BUKUMS uz lauriem neguļ, un jau tagad skaidrs, ka grupas sadarbība ar vācu izdevniecību neaprobežojas tikai ar albumu - paralēli albuma iznākšanai jau tapšanas stadijā ir grupas jaunais mūzikas video dziesmai "Šī Melo" / "She's Lying".

Grupa “JĀNIS BUKUMS” noslēdz līgumu ar Vācijas mūzikas leiblu “7US Media Group/7HARD” par albuma “FIRERAIN” izdošanu visā pasaulē

Latvieši var! JĀNIS BUKUMS to atkal pierāda – nesen publicētais grupas otrais albums “Ugunslietus” saasinājis vairāku ārzemju mūzikas ierakstu kompāniju interesi, un pārrunu rezultātā jau 25. novembrī albuma angliskā versija “Firerain” sasniegs klausītājus visā pasaulē CD un digitālajā formātā, pateicoties sadarbības līgumam ar Vācijas leiblu “7US Media Group/7HARD”.

Grupai “JĀNIS BUKUMS” šis ir bijis patiešām ražīgs laika posms – aprīlī klausītāju rokās nonācis jau otrais grupas albums “Ugunslietus”, un pie tā tapšanas grupa ir strādājusi ļoti intensīvi - kopš pirmā albuma izdošanas ir pagājis tieši gads! Jaunais albums rāda grupas muzikālo potenciālu, spēku un enerģiju, un tas nav palicis nenovērtēts – vēlmi izdot jauno albumu angliskā formātā izteikušas vairākas ārzemju mūzikas izdevniecības.

 

Intereses un sekojošo pārrunu rezultāts – noslēgts līgums par albuma “Firerain” izdošanu šī gada 25. novembrī visā pasaulē digitāli un CD formātā caur Vācijas leiblu “7US Media Group/7HARD”. Tā ir Vācijas mūzikas ierakstu kompānija, kuras “tēvs” ir leģendārs rokmūzikas aizkulišu darbonis, mūzikas boss un autors Hanss Derers, strādājis ar tādām grupām kā “Metallica”, “Survivor”, “Poison”, “Uriah Heep” u.c. Albuma CD nokļūs klausītāju rokās visā pasaulē, pateicoties izdevniecības ciešajām saitēm ar “Membran”, “Cargo”, “K-Tel” un citiem vadošajiem izplatītājiem pasaulē.

Jānis Bukums par nupat noslēgto līgumu ir apmierināts:       

“Albuma “Ugunslietus” angliskās versijas “Firerain” nodošana pasaules klausītāju rokās ir nākamais loģiskais solis mūsu grupas attīstībā. Šis albums ir mūsu mūzikas kvalitatīvs, konceptuāli tīrs un stilistiski vienots turpinājums: enerģisks, inteliģents un spēcīgs “stadiona” roks. Albumā ir 10 jaunas dziesmas, kuru mūzikas un vārdu autori esam mēs paši – atdzejot dziesmu tekstus angliski, saglabājot sākotnējo vēstījumu, palīdzēja Diāna Lasinska, kas tostarp redzama arī vienā no lomām jaunā albuma dziesmas “Chasing Cars” klipā – šī dziesma ir jau par tradīciju kļuvusī grupas provokācija, katrā albumā iekļaujot arī kādas ārzemju apvienības dziesmu, pārveidojot to mūsu sniegumā. Līdz ar to kopā albumā dzirdamas 11 jaunas kompozīcijas. Albumā ir dziesmas par meliem, mīlestību, izdomu un realitāti, kā arī pārdomas un “stāsti” par dzīvi un Latviju. Un ir arī viena ļoti personiska un sen izauklēta dziesma, kas veltīta manam tēvam. Tajā esmu mēģinājis pateikt visu to, ko nepaspēju pateikt viņam dzīves laikā, un domāju, ka tā varētu būt visu Latvijas vīriešu dziesma saviem tēviem. Esmu ļoti pateicīgs saviem grupas biedriem par ieguldīto darbu, laiku un talantu! Uzskatu, ka albums “Ugunslietus” ir labākais veikums manā mūziķa karjerā, un tagad to varēs novērtēt arī klausītāji visā pasaulē albuma “Firerain” formā, pateicoties mūsu sadarbībai ar Vācijas izdevniecību “7US Media Group/7HARD”.

Joprojām mūsu devīze ir - Latvija var!”.

Atzīmējot līguma noslēgšanu, grupa uzstāsies arī vairākos koncertos:

·      1. oktobrī – Rīgā, klubā “9. Vilnis”, Kungu 8

·      14. oktobrī – Rīgā, alus krogā “Brālis”, Tērbatas 101

·      23. oktobrī – Rīgā, festivāla “Bildes” veterānu koncerta ietvaros

·      25. novembrī – Jelgavā, “Četri Balti Krekli”

·      9./10. decembrī – Liepājā, “Fontaine Palace"

Albuma skaņu inženieris ir Tālis Timrots, ieraksts veikts ierakstu studijā “Mints Studio”. Albuma izdevējs – “7US Media Group/7HARD”. Producenti - Jānis Bukums un Tālis Timrots, CD dizains - Mairita Timrote. Fotogrāfs – Aigars Endzelis.

Tekstu atdzejotāja - Diāna Lasinska.

JĀNIS BUKUMS:

vokāls - Jānis Bukums,

ģitāra - Artūrs Račinskis,

bass - Andrjus Jaņuns,

ģitāra - Artūrs Liede,

bungas - Filips Batarags.

Grupas vokālists un dibinātājs ir viens no smagā roka pionieriem Latvijā Jānis Bukums. Viņš aktīvi un pamanāmi darbojas rokmūzikā kopš 1989. gada, kad sāka solista gaitas grupā „Monro”, pēc tam dziedot arī tādās grupās kā  „Miss America” un “Dr.Blue&Dinamo”. Populārākās Jāņa Bukuma dziedātās dziesmas – “To piedodu es tev” un “Lūgšana” - jau ir kļuvušas par Latvijas roka klasiku.

2015. gadā izlaists grupas “JĀNIS BUKUMS” pirmais albums “Dzīvs un Savādāks”, 2016. gadā – grupas otrais albums “Ugunslietus”. Tajā pašā gadā JĀNIS BUKUMS saņēma “Radio SWH Gada Balvu” kategorijā “Gada Atgriešanās”.

Jānis Bukums Rīgas svētku lielkoncertā «Kino gars»

Jānis Bukums Rīgas svētku lielkoncertā "Kino Gars"

Jānis Bukums Rīgas svētku lielkoncertā "Kino Gars"

13. augustā pulksten 21.00 11. novembra krastmalā iedzīvotāji un pilsētas viesi tika aicināti uz viesībām pie Lielā Kristapa Rīgas svētku vakara lielkoncertā «Kino gars» un svētku uguņošanu koncerta noslēgumā.

1896. gadā – pirms 120 gadiem, Rīgā notiek pirmais kino demonstrējums, līdz ar to varam droši apgalvot - Rīgā piedzimst kino skatītājs. Jau līdz ar mēmā kino parādīšanos, mūzika ir tā, kas kino stāstam piešķir emocionālo dimensiju. Tas ir kino gars, kas saviļņo un piedāvā piedzīvot sajūtas, kādas reālajā dzīvē nav iespējams izbaudīt. Rīgas 815. gadadienas svētku lielkoncerta programma veidota kā veltījums paša kino un tā skatītāja dzimšanas dienai Rīgā. Programmā skanēs kino mūzikas zelta izlase, kas piedāvās doties aizraujošā ceļojumā cauri kino paaudžu un žanru daudzveidībai, sākot ar Holivudas – kino zelta laikmeta filmām (Sniegbaltīte un 7 rūķīši, Brokastis pie «Tifanija»), latviešu kino klasiku (Teātris, Tās dullās Paulīnes dēļ, Klāvs - Mārtiņa dēls, Mans draugs - nenopietns cilvēks, Ilgais ceļš kāpās, Elpojiet dziļi, Vajadzīga soliste), līdz pat mūsdienu kino ekrānu grāvējiem (Netīrās dejas, Spoku mednieki, Čikāga, Greja 50 nokrāsas, Matrikss, Graustu miljonārs, Misija, Mulenrūža, Zeltacs, Jaukā sieviete, Šreks, Desperado, Amelia, Karību jūras pirāti, Lielais Getsbijs, Krēsla, Karalis lauva), kā arī populārākajiem televīzijas seriāliem.

Viesību dalībnieki:

Solisti Ieva Kerevica, Annija Putniņa, Ginta Krievkalna, Iluta Alsberga, Daumants Kalniņš, Andris ĒrglisRalfs EilandsJānis Bukums, Inita Āboliņa (akordeons), Oskars Petrauskis (saksofons)

Rīgas kamerkoris «Ave Sol»

Instrumentālā grupa Kristapa Krievkalna vadībā

Svētku orķestris

Deju grupa Rolanda Meržejevska vadībā

Mākslinieciskais vadītājs un diriģents Romāns Vanags

Režisors Uģis Brikmanis

Scenogrāfs Aigars Ozoliņš

Krāšņiem uguns ziediem rotājot Rīgas naksnīgās debesis, pulksten 23.00 vakara lielkoncerta programma izskanēja aizraujošā uguņošanas priekšnesumā latviešu kino mūzikas pavadījumā.

Grupa JĀNIS BUKUMS nāk klajā ar jaunu video action filmu stilā

Grupa JĀNIS BUKUMS publisko jaunu, izaicinošu video – klipu “Snow Patrol” dziesmas “Chasing Cars” koverversijai.  Koverversija ir viena no 11 grupas jaunā albuma “Ugunslietus” dziesmām, kas nule kā prezentēts publikai vairākās Latvijas pilsētās īpašā koncerttūrē. 

“Chasing Cars” ir jaunā albuma vienīgā koverversija un vienīgā dziesma angļu valodā.  Grupas līderis Jānis Bukums, ierakstot šo populāro romantisko mīlas balādi rokmūzikas versijā, ir vēlējies parādīt īsta latviešu roka iespējas ”izstāstīt” stāstu par mīlestību citādi, bet ne mazāk emocionāli.  Jaunais klips, savukārt, ir pilnīgs pretstats pierastajām liriskajām dziesmas vizuālajām versijām – tā ir dinamiska, agresīva īsfilma action filmu žanrā.  Video izaicina, provocē un šokē – ar atklātiem tērpiem, mīlas skatiem, ar spraiga sižeta filmu cienīgām epizodēm un trillerim raksturīgām ainām. Video autori uzsver, ka tā ir šo žanru ironiska stilizācija. Grupas mūziķi klipā filmējušies aktieru statusā, nav neviena koncertierakstiem raksturīga kadra.   

Video ir “Totality Productions” radošās komandas kopdarbs, scenārija līdzautore, režisore un producente - Elza Bukuma. Par īsfilmas ideju un darbu pie tās realizēšanas viņa izsakās šādi:  “Idejas pamatā bija dziesmas vārdos iekodētais mīlas stāsts, pareizāk sakot, stāsts par mīlestības neiespējamību. Un komandas uzdevums bija atrast rokmūzikai pieskaņotu vizuālo valodu, kas piesaistītu skatītāju uzmanību, uzrunātu tieši, skarbi un bez žēlastības.”

Pats Jānis Bukums jauno video komentē kodolīgi: “Esmu ļoti pateicīgs visai radošajai komandai – ieguldītais darbs bija fantastiski apjomīgs un rezultāts ir lielisks! Gribētos, lai cilvēki šo īsfilmu uztvertu simboliski - patiesībā tas ir stāsts par nepareizām izvēlēm, kas diemžēl nekad nepaliek bez sekām.  Jā, mūsu jaunais video ir izaicinošs, netipisks latviešu mūzikas video, un tas ir apzināti. Mēs riskējam un vienmēr uzsveram - latvieši var! ”.

Video autori – “Totality Productions”:

Režisore, producente un scenārija līdzautore – Elza Bukuma, operators - Tomass Beķeris, montāža/vfx - Raimonds Kiršteins. Filmas galvenie varoņiun mīlētāji – topošais aktieris un modelis Mareks Gorodiļins un multimāksliniece Elīna Graudiņa. Īpašs paldies Flame and Eva Hel, Hel Studio, Namejs airsoft, muzikālajam atpūtas klubam „9.VILNIS”, Blackwater studio, Lulu pizza un Colex fx.

Jaunais mūzikas video (spiediet uz saites):

Skatīties "Chasing Cars" vietnē Youtube

Jaunais albums “Ugunslietus” (spiediet uz teksta, lai aktivētu saiti):

Albums "Ugunslietus" iTunes

Albums "Ugunslietus" Google Play Music 

Albums "Ugunslietus" Spotify

Jānis Bukums saņem "Radio SWH Ētera Gada Balvu"

2016. gada 13. maijā Jānis Bukums saņēma "Radio SWH Ētera Gada Balvu" nominācijā "Gada Atgriešanās".

Radio SWH Ētera gada balvas mērķis - ar draudzīgu sacensību, uzdrīkstēšanos un jaunradi mūzikas izpildītāju un speciālistu vidū veicināt mūzikas industrijas attīstību Latvijā.

JĀNIS BUKUMS izdod otro albumu “Ugunslietus” un rīko tā prezentāciju un koncerttūri

JĀNIS BUKUMS izdod otro albumu “Ugunslietus” un rīko tā prezentāciju un koncerttūri

Rokmūziķa Jāņa Bukuma dibinātā grupa “JĀNIS BUKUMS” izdod jaunu albumu “Ugunslietus”. 7. aprīlī muzikālajā atpūtas klubā “9. VILNIS” notiks albuma prezentācija un koncerts, kuram sekos koncertu sērija Rīgā un vairākās Latvijas pilsētās.

Bukums svētkos dāvina sava albuma bezmaksas lejupielādes

Jaunā gada priekšvakarā grupa «Jānis Bukums» dāvina Latvijai sava albuma «Dzīvs un savādāks» bezmaksas lejupielādes. Neierobežotas bezmaksas lejupielādes iespēju rokmūzikas cienītāji varēs lietot, sākot ar 11. decembri, grupas mājas lapā www.janisbukums.com. Tajā pašā dienā sāks darboties arī speciāla mobilā aplikācija albuma bezmaksas lejupielādēm.

 

«Ir svētku laiks, kad dāvināt ir tik dabiski. Arī mēs esam nolēmuši dāvināt visai Latvijai vienīgo un dārgāko, kas mums ir, – savu mūziku - un piedāvājam neierobežotas mūsu pirmā albuma «Dzīvs un savādāks» bezmaksas lejupielādes. Ceram, ka rokmūzikas fani to novērtēs! Šobrīd grupa jau intensīvi strādā pie otrā albuma «Ugunslietus» ieraksta, un tas būs mūsu mūzikas kvalitatīvs un konceptuāli tīrs turpinājums, enerģisks un stilistiski vienots. Albumā būs 10 jaunas dziesmas, un, turpinot tradīciju, viena kaverversija. Latvija var!» saka grupas līderis Jānis Bukums.

Rokmūziķis Bukums Latvijas mūzikas apritē pēc ilgāka klusuma perioda atgriezās šā gada pavasarī, izveidojot grupu «JĀNIS BUKUMS», izdodot un prezentējot savu pirmo albumu «Dzīvs un savādāks».

Grupā «JĀNIS BUKUMS» muzicē vokālists un grupas līderis Jānis Bukums, ģitārists Arturs Račinskis, basists un taustiņinstrumentālists Andrjus Jaņuns, ģitārists Artūrs Liede un bundzinieks Filips Batarags.

BUKUMS UN VILKI

Aizvadīts lielisks vakars kopā ar "Vilkiem" albuma "Cīņai Sveiks!" atklāšanas svētkos koncertzālē "RĪGA"

"JĀNIS BUKUMS" komanda pateicas vīru kopai "Vilki" par lielisko iespēju kopā izpildīt 19. divīzijas dziesmu koncertzālē RĪGA 18. novembrī, albuma "Cīņai Sveiks!" atklāšanas svētkos. Paldies apmeklētājiem, kolēģiem, sponsoriem, kā arī visiem, kas palīdzēja šī albuma tapšanā.

"JĀNIS BUKUMS" un "Vilki" albuma "Cīņai Sveiks!" atklāšanas svētkos

"JĀNIS BUKUMS" un "Vilki" albuma "Cīņai Sveiks!" atklāšanas svētkos