Jānis Bukums Rīgas svētku lielkoncertā «Kino gars»

Jānis Bukums Rīgas svētku lielkoncertā "Kino Gars"

Jānis Bukums Rīgas svētku lielkoncertā "Kino Gars"

13. augustā pulksten 21.00 11. novembra krastmalā iedzīvotāji un pilsētas viesi tika aicināti uz viesībām pie Lielā Kristapa Rīgas svētku vakara lielkoncertā «Kino gars» un svētku uguņošanu koncerta noslēgumā.

1896. gadā – pirms 120 gadiem, Rīgā notiek pirmais kino demonstrējums, līdz ar to varam droši apgalvot - Rīgā piedzimst kino skatītājs. Jau līdz ar mēmā kino parādīšanos, mūzika ir tā, kas kino stāstam piešķir emocionālo dimensiju. Tas ir kino gars, kas saviļņo un piedāvā piedzīvot sajūtas, kādas reālajā dzīvē nav iespējams izbaudīt. Rīgas 815. gadadienas svētku lielkoncerta programma veidota kā veltījums paša kino un tā skatītāja dzimšanas dienai Rīgā. Programmā skanēs kino mūzikas zelta izlase, kas piedāvās doties aizraujošā ceļojumā cauri kino paaudžu un žanru daudzveidībai, sākot ar Holivudas – kino zelta laikmeta filmām (Sniegbaltīte un 7 rūķīši, Brokastis pie «Tifanija»), latviešu kino klasiku (Teātris, Tās dullās Paulīnes dēļ, Klāvs - Mārtiņa dēls, Mans draugs - nenopietns cilvēks, Ilgais ceļš kāpās, Elpojiet dziļi, Vajadzīga soliste), līdz pat mūsdienu kino ekrānu grāvējiem (Netīrās dejas, Spoku mednieki, Čikāga, Greja 50 nokrāsas, Matrikss, Graustu miljonārs, Misija, Mulenrūža, Zeltacs, Jaukā sieviete, Šreks, Desperado, Amelia, Karību jūras pirāti, Lielais Getsbijs, Krēsla, Karalis lauva), kā arī populārākajiem televīzijas seriāliem.

Viesību dalībnieki:

Solisti Ieva Kerevica, Annija Putniņa, Ginta Krievkalna, Iluta Alsberga, Daumants Kalniņš, Andris ĒrglisRalfs EilandsJānis Bukums, Inita Āboliņa (akordeons), Oskars Petrauskis (saksofons)

Rīgas kamerkoris «Ave Sol»

Instrumentālā grupa Kristapa Krievkalna vadībā

Svētku orķestris

Deju grupa Rolanda Meržejevska vadībā

Mākslinieciskais vadītājs un diriģents Romāns Vanags

Režisors Uģis Brikmanis

Scenogrāfs Aigars Ozoliņš

Krāšņiem uguns ziediem rotājot Rīgas naksnīgās debesis, pulksten 23.00 vakara lielkoncerta programma izskanēja aizraujošā uguņošanas priekšnesumā latviešu kino mūzikas pavadījumā.